Den otevřených dveří

V neděli 12. června  2022 od 10:00  do 16:00 zavítejte do našeho atelieru MALLYS, který  výjimečně otevřeme i pro Vás – širokou veřejnost. Připojili jsme se k výtvarnému festivalu Dny otevřených ateliérů (DOA), který se koná v Královéhradeckém kraji.

Co se u nás v sobotu bude dít?

Provedeme Vás, naším malým, ale útulným atelierem. Ukážeme Vám tvorbu hrnků od začátku až do konce – to znamená, od vytočení prvního vzoru, tvorby formy, lití porcelánu, sušení, retušování, pálení, glazování a konečné pálení. Dále nahlédnete do temných koutů pece, uvidíte, jak vyrábíme titěrné náušnice a různé brože. A pozor! Sami si můžete vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu. Poznáte rozdíl mezi keramickou hlínou a porcelánovou hmotou.

Nezapomněli jsme ani na malé občerstvení.

Proto, abyste si všechno stihli prohlédnout, zeptat se na vše co Vás napadne a některé činnosti si i vyzkoušet, vyplatí se přijít rozhodně včas.

Kde přesně nás najdete?

Náš atelier je schovaný v podhůří Jestřebích hor. Hezky u lesa a v klidu, proto neváhejte vzít s sebou děti, ať poznají naše řemeslo, vyzkouší si točení na hrnčířském kruhu, jako z pohádky Tajemství staré bambitky a proběhnout se mohou po naší zahradě.

GPS: N 50°29.56403', E 16°7.55365'

MAPA